پایتخت کانادا

اتاوا پایتخت کانادا و چهارمین شهر بزرگ این کشور است. یکی از ویژگی های اتاوا که در فرهنگ شهر منعکس شده است، چندفرهنگی بودن جمعیت مهاجر است. مهاجرت به کانادا به خصوص به شهر اتاوا در حال افزایش است و سالانه افراد زیادی از فرهنگ های مختلف به پایتخت کانادا می آیند.

اما چه چیزی اتاوا را برای مهاجران جذاب می کند؟

اتاوا شهری روشن و جوان است که به عنوان پایتخت کانادا شناخته می شود. اتاوا در قسمت شرقی جنوب انتاریو قرار دارد و با کبک هم مرز است. از تورنتو 5 ساعت و تا مونترال دو ساعت فاصله است.

پایتخت کانادا در کرانه جنوبی رودخانه اتاوا قرار دارد و تنها یک ساعت با مرز ایالات متحده فاصله دارد. نزدیکترین گذرگاه مرزی پل بین المللی پرسکات-اگدنزبورگ (Prescott – Ogdensburg) است.

تاریخچه پایتخت کانادا

تاریخچه پایتخت کانادا

اتاوا با گاتینو و کبک هم مرز است که با هم منطقه پایتخت ملی (NCR) را تشکیل می دهند. این شهر در سال 1826 به نام بای تاون تأسیس شد و در سال 1855 به اتاوا تغییر نام داد و به مرکز سیاسی و فناوری کانادا تبدیل شد.

پایتخت کانادا در اصل یک سکونتگاه مسیحی ایرلندی-فرانسوی بود که بعدها به مکانی چندفرهنگی با جمعیتی متنوع از اقلیت های مختلف تبدیل شد.

قبل از اینکه اتاوا پایتخت کانادا باشد، چندین شهر مختلف وجود داشت. اولین کینگستون از 1841 تا 1844 بود. سپس، از 1844 تا 1849، کبک پایتخت شد و سپس پایتخت در طی سال های 1849-1852 به تورنتو منتقل شد.

سپس کبک از سال 1852 تا 1856 دوباره پایتخت شد. در سال 1858، پایتخت دوباره به تورنتو منتقل شد، اما مدت زیادی دوام نیاورد و به کبک بازگشت.

پایتخت تا سال 1866 کبک باقی ماند. سپس در سال 1867 «ملکه ویکتوریا» اتاوا را پایتخت نامید و پارلمان کانادا را در آن شهر تأسیس کرد.

جمعیت پایتخت کانادا

بر اساس سرشماری سال 2016 جمعیت این شهر ۹۳۴٬۲۴۳ نفر بوده است. علاوه بر این، منطقه شهری اتاوا-گاتینو (CMA) دارای جمعیتی بالغ بر 1323783 نفر است.بر اساس رتبه بندی کیفیت زندگی مرسر، اتاوا به عنوان دومین شهر قابل سکونت در میان شهرهای بزرگ قاره آمریکا و 14مین شهر در جهان قرار دارد.

جمعیت پایتخت کانادا

اتاوا به دلیل تنوع قومی، زبانی و مذهبی غنی و استعدادهای بنیادی قوی به عنوان یکی از برجسته ترین مقاصد مهاجرت در جهان شناخته می شود.

در واقع از هر چهار شهروند اتاوا یک نفر مهاجر است. تعداد مهاجران هر سال در حال افزایش است. مهاجران اتاوا 53 درصد از کشورهای آسیایی و خاورمیانه، 17 درصد از آفریقا و 15 درصد از اروپا را تشکیل می دهند.

زندگی در اتاوا به این معنی است که شما در دومین شهر تمیز کانادا و سومین شهر تمیز در جهان زندگی خواهید کرد. در سال 2017، این شهر توسط مجله MoneySense به عنوان بهترین جامعه شهری کانادا برای زندگی انتخاب شد.

اتاوا؛ بزرگترین پیست اسکی جهان

کانال ریدو تنها میراث جهانی یونسکو می باشد. این یک نمونه جالب توجه از کانال های قرن 19 است و هنوز هم مانند زمانی که در سال 1832 تکمیل شد، کار می کند.

اتاوا؛ بزرگترین پیست اسکی جهان

قفل های دریاچه انتاریو هنوز با دست باز و بسته می شوند. در زمستان، بخش 7.8 کیلومتری (4.8 مایلی) کانال ریدو در مرکز شهر اتاوا یخ می زند و به بزرگ ترین پیست اسکیت جهان تبدیل می شود.

در ژانویه و فوریه، مردم به سمت محل کار اسکیت می‌روند و کودکان با سورتمه به مدرسه می‌روند و برمی‌گردند در شرایطی که همه گزارش‌های ترافیکی آن را شرایط یخبندان می‌نامند.

هزینه زندگی در پایتخت کانادا

اتاوا شهری امن، تمیز و دلپذیر است، اما هزینه زندگی بالاتر از حد متوسط ​​است. بسته به موقعیت مکانی شما، هزینه اجاره خانه در اتاوا می تواند بین 700 تا 1400 دلار در ماه یا حتی بیشتر باشد. بستگی به اولویت، تعداد افراد و معیارهای دیگر دارد.

هزینه زندگی در پایتخت کانادا

با این حال، اقامتگاه ارزان‌تری را نیز می‌توان در پایتخت کانادا یافت، که عمدتاً به دلیل وجود دانشگاه‌های معروفی مانند اتاوا و کارلتون است. آب، برق، اینترنت و غیره اغلب در اجاره گنجانده شده است.

با این حال، مواد غذایی و غذا خوردن در بیرون برای افرادی که در اتاوا زندگی می کنند گران است. یک نوشیدنی مخصوص را می توان با قیمتی کمتر از 6 دلار خریداری کرد، اما نوشیدنی های خارجی در مناطق توریستی محبوب تا 9 دلار قیمت دارند.

انعام دادن در شهر رایج است (15 تا 20 درصد برای خدمات خوب)، و نرخ مالیات فروش محلی 13 درصد است (مالیات فدرال و ایالتی ترکیبی).

حمل و نقل در پایتخت کانادا

شهر اتاوا با سیستم اتوبوس کارآمد OCTranspo خدمات رسانی می کند. کرایه استاندارد اتوبوس 3.50 دلار است. اشتراک ماهانه بسته به وضعیت فرد (دانشجو یا بزرگسال) از 43.25 دلار تا 116.50 دلار در ماه متغیر است. اکثر مناطق اصلی شهر دارای یک مسیر اصلی اتوبوس هستند.

حمل و نقل در پایتخت کانادا

یک اتوبوس شبانه برای مسیر فرودگاه وجود دارد. بقیه اتوبوس ها تا ساعت یک بامداد در رفت و آمد هستند. یک مسیر اتوبوس جداگانه در منطقه Gatineau خدمت می کند، اما قبل از عبور از پل از مرکز شهر اتاوا می گذرد.

اگرچه رانندگی در اتاوا ممکن است دشوار به نظر برسد، اما به خوبی سازماندهی شده است و ترافیکی وجود ندارد. کانادایی ها در سمت راست جاده رانندگی می کنند و برخی از قوانین ممکن است برای رانندگان جدید گیج کننده باشد. رانندگان کانادایی معمولا مودب و صبور هستند.

اقتصاد و کار در مرکز کانادا

استعداد و دانش در مرکز توسعه اقتصادی اتاوا قرار دارد. این شهر بیشترین تعداد افراد با تحصیلات متوسطه را در کانادا دارد. بیش از نیمی از جمعیت بزرگسال اتاوا (51%) دارای مدرک دانشگاهی هستند.

اقتصاد و کار درپایتخت کانادا

اتاوا با 26.4 درصد از کل اشتغال دانش بنیان در رتبه بالاتری نسبت به سایر شهرهای کانادا قرار دارد. سیستم آموزشی استثنایی، موسسات آموزشی پیشرفته و زیرساخت های تحقیقاتی پیشرفته که توسط دانشگاه های معتبر، موسسات دولتی و خصوصی اداره می شوند، از مزایای زندگی در پایتخت کانادا هستند.

بخشی از قدرت اقتصاد اتاوا تنوع صنایع آن است. بخش های دانش بنیان به رشد خود ادامه می دهند و بیش از 75000 نفر را در 1922 شرکت استخدام می کنند.

رشته های شغلی مرتبط با خدمات نرم افزاری، پزشکی، هوافضا، تجارت الکترونیک، ارتباطات و فناوری اطلاعات از رونق بیشتری نسبت به سایرین برخوردار هستند.

وضعیت آب و هوایی در پایتخت کانادا

اتاوا شهری چهار فصل است. زمستان های این شهر بسیار سردتر از آن چیزی است که بسیاری از مهاجران فکر می کنند! سرما از نوامبر (10 نوامبر) شروع می شود و برف از دسامبر تا مارس (10 دسامبر – 10 مارس) و گاهی تا آوریل (اواسط آوریل) می بارد.

وضعیت آب و هوایی در پایتخت کانادا

انتظار می رود هوای سرد تا ماه آوریل ادامه داشته باشد، بنابراین داشتن لباس گرم مناسب برای مقابله با سرما بسیار مهم است. میانگین حداقل دما در ژانویه منفی 14 درجه سانتیگراد (5.4 درجه فارنهایت) است.

بهار کوتاه است و فقط از آوریل تا مه (آوریل و می) را شامل می شود. بهار با باران و هوای معتدل همراه است. تابستان سوزان و گرم است و از ژوئن تا سپتامبر (10 ژوئن – 10 سپتامبر) ادامه دارد.

دمای روز تابستان 30 درجه سانتیگراد (86 درجه فارنهایت) و بالاتر معمول است. در طول تابستان، رطوبت هوا به طور قابل توجهی افزایش می یابد. پاییز از سپتامبر تا نوامبر (از 10 سپتامبر تا 10 دسامبر) طول می کشد و اغلب زیباترین مناظر شهر را به نمایش می گذارد.

زمستان در اتاوا فوق العاده است. کانال ریدو به طولانی ترین پیست اسکیت در جهان تبدیل شده است و فعالیت های زمستانی به راحتی قابل دسترسی است. اسکی و کفش برفی در 20 دقیقه از مرکز شهر در دسترس هستند.

اتاوا دارای پارک های عمومی و فضاهای سبز فراوانی برای لذت بردن از تابستان است و جشنواره های تابستانی معمولاً در زیر نور آفتاب برگزار می شوند. بهار و پاییز برای پیک نیک و پیاده روی در پارک های محلی، مانند پارک گتینیو در سمت کبک، ایده آل هستند.

فرهنگ و زندگی در پایتخت کانادا

پایتخت کانادا، اتاوا، شهری مملو از بوتیک‌ها، گالری‌ها، موزه‌ها و تئاترهاست، بنابراین زندگی در اینجا هیچ کمبودی برای کاوش نخواهید داشت. این شهر همچنین میزبان تعدادی جشنواره و رویدادهای فضای باز در طول سال است، از جمله Winterlude، بزرگترین جشنواره کانادا.

فرهنگ و زندگی در پایتخت کانادا

اگر به دنبال کاری برای روزهای بارانی هستید، مجموعه ها و نمایشگاه های گالری ملی کانادا و موزه جنگ کانادا را بررسی کنید.

این شهر همچنین میزبان چندین تیم ورزشی حرفه ای، از هاکی تا بیسبال است.

سوالات متداول درباره پایتخت کانادا

مذهب مردم اتاوا چیست؟

مسیحیت در اتاوا گسترده است و 69.01 درصد از جمعیت اتاوا به آن تمایل دارند. 21.46 درصد از جمعیت اتاوا مذهب خاصی ندارند. مسلمانان 5.8٪ از جمعیت اتاوا را تشکیل می دهند، بودایی ها – 1.09٪، هندوها – 1.02٪، یهودیان – 0.92٪، سایر ادیان – 0.45٪.

حقوق مورد نیاز برای زندگی در اتاوا چقدر است؟

اگر می خواهید در پایتخت کانادا راحت زندگی کنید، باید حداقل 29 هزار دلار در سال درآمد داشته باشید.

آیا اتاوا گرانتر از تورنتو است؟

هزینه های مسکن در اتاوا ارزان تر از تورنتو است. متوسط ​​قیمت یک آپارتمان یک خوابه در تورنتو 2230 دلار است و در اتاوا همین آپارتمان را می توان با قیمت 1270 دلار خریداری کرد.

برای دریافت ویزای توریستی کانادا با ما در ارتباط باشید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *