نقشه شهرهای کانادا

نقشه

نقشه کانادا

در نقشه کانادا مرزهای بین المللی کانادا در طول تاریخ این کشور چندین بار تغییر کرده است و تعداد استان های این کشور که در ابتدا تنها چهار استان بود، اکنون به 10 استان و 3 ایالت افزایش یافته است. در مجموع، این 10 استان و 3 ایالت کانادا دومین کشور بزرگ جهان را تشکیل می دهند.

به طور کلی، تفاوت های زیادی بین استان ها و ایالت های کانادا وجود دارد. اما می توان گفت اصلی ترین و بارزترین تفاوت این دو مرزبندی در این است که استان ها قدرت و اقتدار خود را از قانون اساسی کانادا مصوب 1867 می گیرند. در حالی که دولت های ایالتی اختیاراتی دارند که توسط پارلمان کانادا به آنها داده است.

اکثر جمعیت کانادا در مناطق نزدیک به مرز این کشور با ایالات متحده آمریکا متمرکز شده اند. علاوه بر این، چهار استان بزرگ این کشور (کبک، انتاریو، بریتیش کلمبیا و آلبرتا) واقع در این منطقه نیز اکثریت جمعیت کشور را در خود جای داده اند که اگر بخواهیم دقیق تر توضیح دهیم، 86 درصد جمعیت کشور را تشکیل می دهند.

نقشه فیزیکی کانادا

این تصویر نقشه کانادا را با نقش برجسته نشان می دهد. ارتفاعات پایین تر مانند خط ساحلی اطراف خلیج هادسون سبز تیره هستند.

ارتفاعات بالاتر به رنگ قهوه ای نشان داده شده اند، مانند کوه های راکی ​​که در امتداد مرز بین بریتیش کلمبیا و آلبرتا قرار دارند. زهکش ها و رودخانه ها نیز روی نقشه قابل مشاهده هستند.

برخی از آنها عبارتند از رودخانه مکنزی در سرزمین های شمال غربی. رودخانه صلح در آلبرتا و بریتیش کلمبیا؛ رودخانه های ساسکاچوان و چرچیل در ساسکاچوان و رودخانه کانیاپیسکائو در کبک.

نقشه شهرهای کانادا

نقشه تورنتو کانادا

تورنتو یکی از شهرهای بزرگ و معروف در نقشه کانادا و برای گرفتن ویزای تحصیلی کانادا نیز مناسب است که درصد جمعیت بالایی دارد. همچنین به عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان شناخته می شود.

جمعیت چندفرهنگی، امکانات ورزشی پیشرفته، جاذبه های منحصر به فرد، تاریخ طولانی، معماری خاص و… از جمله مواردی است که می توان از آنها برای نشان دادن این شهر پر جنب و جوش استفاده کرد.

شهر تورنتو کانادا دارای جاذبه ها و نقاط دیدنی بسیار زیبا و جذابی است که سالانه افراد زیادی را از سراسر جهان به سمت خود می کشاند.

چه بخواهید برای یک سفر به تورنتو بروید و چه آن را به عنوان آخرین نقطه مهاجرت خود انتخاب کرده باشید، باید قبل از رفتن کمی تحقیق کنید.

نقشه کبک کانادا 

در نقشه کانادا کبک (QC) (کلمه ای با ریشه فرانسوی) یکی دیگر از سیزده استان و ایالت کانادا است. این استان از غرب با انتاریو همسایه است و از شرق با نیوفاندلند و لابرادور مرز مشترک دارد. پس از انتاریو، کبک دومین استان پرجمعیت کانادا و یکی از استان هایی است که بیشترین تراکم جمعیت را دارد.

کبک تنها استان کانادا در بین 13 استان این کشور است که اکثریت آن فرانسوی زبان هستند و همچنین تنها استان کانادایی است که زبان رسمی آن فرانسوی است.

این استان دو شهر بزرگ کانادا یعنی مونترال و کبک را شامل می شود و طبق آخرین سرشماری جمعیت کل آن 8575799 نفر بوده و دومین استان پرجمعیت کانادا محسوب می شود.

 نقشه آلبرتا کانادا

آلبرتا (AB) در نقشه کانادا همچنین یکی از سیزده استان و ایالت کانادا با جمعیتی بیش از 4 میلیون نفر بر اساس آخرین سرشماری انجام شده در سال 2016 است. آلبرتا چهارمین استان پرجمعیت کانادا است و مساحتی بالغ بر 660000 کیلومتر مربع دارد که 19531 کیلومتر مربع آن را آب و مابقی را خشکی پوشانده است.

آلبرتا یکی از استان های کانادا است که با ایالات متحده آمریکا و از جنوب با ایالت مونتانا در ایالات متحده همسایه است.

همسایه شمالی استان آلبرتا که از شمال شرقی به شمال غربی این استان امتداد دارد، سرزمین های شمال غربی کانادا است و از شرق و غرب به ترتیب با استان های ساسکاچوان و بریتیش کلمبیا مرز مشترک دارد.

ادمونتون مرکز استان آلبرتا در نزدیکی مرکز جغرافیایی این استان قرار دارد که قطب اصلی تامین نفت کانادا و تامین کننده نفت خام این کشور، شن های نفتی آتاباسکا و سایر صنایع مرتبط با نفت است. کلگری یکی دیگر از شهرهای مهم آلبرتا است.

نقشه نوا اسکوشیا کانادا

شهر هالیفاکس به عنوان مرکز استان نوا اسکوشیا (NS) شناخته می شود. نوا اسکوشیا نام لاتین نوا اسکاتلند است که بر اساس آخرین سرشماری در سال ۲۰۱۶، ۹۷۹۱۱۵ نفر جمعیت دارد.

با این حال در نقشه کانادا ، این استان پرجمعیت‌ترین استان آتلانتیک کانادا محسوب می‌شود و 45 درصد از کل جمعیت نوا اسکوشیا در مرکز آن، هالیفاکس زندگی می‌کنند.

این استان نسبت به سایر استان های کانادا وسعت کمی دارد و مساحت کل آن تنها 55284 کیلومتر مربع است که 1946 کیلومتر مربع آن آب و مابقی خشکی است.

اما این بزرگترین استان در اقیانوس اطلس کانادا است. برای آشنایی بیشتر با استان نوا اسکوشیا و آشنایی با جغرافیا، آب و هوا، تاریخ و اطلاعات دیگر می توانید به این آدرس مراجعه کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *