روشهای مهاجرتی ویزیتور ویزا

روشهای مهاجرتی ویزیتور ویزا

ویزیتور ویزا ( ویزای توریستی ) کانادا چیست ؟

هر شخصی که قصد ورود به کانادا را داشته باشد و شهروند یا مقیم دائم این کشور نباشد و یا از کشورهای معاف از ویزا نباشد، باید ابتدا درخواست ویزای ویزیتوری(Visitor Visa) بدهد. این ویزا دو نوع میباشد: نوع مالتیپل(Multiple) یا چند بار ورود و نوع سینگل(Single) یا یک بار ورود. مدت اعتبار ویزای توریستی مالتیپل معمولا 10 ساله است اما از آنجایی که پاسپورت ایرانیان 5 ساله صادر میشود در نتیجه برای آنها 5 ساله صادر خواهد شد.

ویزای ویزیتوری در واقع مجوزی موقت است برای اتباع خارجی جهت ورود به کانادا و فرد مجاز است در هر بار ورود تا نهایت 6 ماه در این کشور بماند. چنانچه شخص قصد داشته باشد بیشتر از مدت گفته شده در این کشور بماند باید حداقل سی روز قبل از اتمام اعتبار ویزایش برای تمدید یا Extend کردن ویزایش درخواست دهد.

تمام اشخاصی که با مجوز تحصیل (Study Permit) و یا مجوز کار موقت (Work Permit) میخواهند وارد کانادا شوند برایشان ویزیتور ویزا صادر میشود که معمولا از نوع مالتیپل است تا از طریق آن به کانادا آمده و Permit خود را دریافت کنند. در صورتی که این افراد در طول تحصیل یا اشتغال قصد خروج موقتی از کانادا را داشته باشند تا زمانی که مجوز یا Permit آنها و همچنین ویزای آنها هر دو معتبر باشد، نیاز به درخواست مجدد برای دریافت ویزیتور ویزا جهت بازگشت به این کشور را نخواهد داشت.

لازم به ذکر است که اشخصای که برای شرکت در کنفرانسی علمی، سرمایه گذاری، دیدار با اقوام و آشنایان و بازدید از مناطق گردشگری کانادا قصد ورود به این کشور را داشته باشند باید ویزیتور ویزا داشته باشند.

نوع دیگری از این نوع ویزا وجود دارد که مختص والدین و پدربزرگ یا مادربزرگ هاست که این افراد میتوانند با داشتن این نوع ویزا که به آن سوپر ویزا (Super Visa) گفته میشود در هر بار ورود به کانادا به جای 6 ماه تا پنج سال در این کشور بمانند. آنها باید از سلامت جسمانی برخوردار بوده و قبل ا ورود به کانادا آزمایشات پزشکی و بایومتریک را انجام دهند. برای این اشخاص داشتن بیمه پزشکی حداقل یکساله نیز ضروری است. فردی که آنها را دعوت میکند علاوه بر داشتن نسبت فرزند یا نوه با این اشخاص باید شهروند یا مقیم دائم کانادا نیز باشد و در مدراک ارائه شده اثبات کند که میزان حداقل درآمد لازم برای تامین هزینه های این افراد و همچنین خانواده خود را در مدت اقامت دعوت شوندگان خواهد داشت.

در تمام موارد گفته شده بسیار مهم است که فرد قصد نداشته باشد بعد از اتمام دوره مجاز در کانادابماند. در نتیجه ارائه مدارکی که نشان دهد فرد بعد از مدت گفته شده به کشور مبدا بازمیگردد در دریافت این ویزا بسیار حائز اهمیت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *