اقامت موقت ویزای توریستی کانادا به چه صورت است؟

اقامت موقت ویزای توریستی کانادا به چه صورت است؟

ویزای توریستی کانادا به چه صورت است؟

چنانچه فردی قصد سفر به کانادا با هدف دیدار با اقوام و بستگان، گردشگری و یا شرکت در کنفرانسی را داشته باشد باید به عنوان توریست وارد این کشور شود. ویزای توریستی در واقع همان Visitor Visa است و میتواند مالتیپل یا سینگل باشد. در صورتی که فردی موفق به دریافت ویزای مالتیپل کانادا شود میتواند بر اساس مدت اعتبار آن به دفعات وارد کانادا شود اما در هر بار ورود مجاز به ماندن بیش از 6 ماه نیست. در صورتی که با داشتن ویزای سینگل فرد تنها مجاز است یک بار وارد این کشور شود و در صورت خروج چنانچه قصد ورود مجدد داشته باشد باید دوباره برای دریافت ویزا درخواست دهد.

در درخواست برای ویزای ویزیتوری کانادا ارائه دعوت نامه الزامی نیست اما با داشتن آن فرد شانس خود را برای گرفتن ویزا افزایش خواهد داد. این دعوت نامه باید از طرف اقوام یا بستگان مقیم کانادا باشد. در صورت نداشتن دعوت نامه فرد باید مدارکی دال بر داشتن تمکن مالی خوب جهت تامین هزینه هایش برای مدت اقامت در کانادا و همچنین مدارک رزرو هتل برای مشخص بودن محل اقامتش در این مدت ارائه دهد.

چنانچه فرد به دلیل موجهی تمایل داشته باشد بیش از 6 ماه در کانادا بماند باید حداقل سی روز قبل از پایان اعتبار ویزایش درخواست ویزیتور رکورد (Visitor Record) بدهد. در واقع ویزتور رکورد سندی است که در صورت دریافت به فرد اجازه میدهد تا تاریخ انتقضای آن در کانادا بماند.

بسیار مهم است که فرد بتواند با ارائه مدارکی که اثبات کننده وابستگی (Tie) او به کشور مبدا است نشان دهد که قصد بازگشت به کشورش را پس از مدت مجاز اقامت در کانادا دارد. این مدارک عبارتند از: گواهی اشتغال به کار یا تحصیل، داشتن خانواده در کشور مبدا و وابستگی به آنها، بلیط رفت و برگشت با تاریخ مشخص و هر مدرکی که این موضوع را اثبات کند. همچنین نیاز است تمکن مالی ارائه دهد که نشان دهد او میتواند هزینه هایش را در مدت اقامت در کانادا تأمین کند.

مراحل دریافت این ویزا عبارتند از تکمیل فرم های مربوطه و پاسخ گویی به سوالات این فرم ها با دقت لازم، جمع آوری مدارک مورد نیاز، پرداخت هزینه صدور ویزا، پرداخت هزینه بایومتریک و سابمیت کردن درخواست. مرحله بعدی انجام بایومتریک است که بعد از دریافت نامه آن باید در این خصوص اقدام شود. در ایران بایومتریک انجام نمیشود و نیاز است که فرد با رزرو وقت از یکی از مراکز انجام این کار در کشورهای همسایه برای آن اقدام کند. پس از انجام این مراحل پرونده توسط افسر اداره مهاجرت و شهروندی کانادا بررسی و نتیجه آن اعلام میگردد. به یاد داشته باشید که دریافت ویزای توریستی کانادا مانند مابقی ویزا ها و درخواست ها تضمینی نیست و تصمیم نهایی توسط افسراداره مهاجرت گرفته میشود.

بسیار مهم است که فرم های مربوطه با دقت تکمیل شوند و مدارک ارائه شده کافی و واقعی باشند زیرا ارائه مدارک و اطلاعات نادرست و غیرواقعی موجب ریجکت شدن درخواست خواهد گردید.

از مهم ترین دلایل ریجکت شدن درخواست ویزای ویزیتوری عبارتند از: ارائه مدارک جعلی، ارائه اطلاعات نادرست، نداشتن تمکن مالی مناسب، نداشتن انگیزه یا وابستگی برای بازگشت به کشور مبدأ، داشتن سابقه کیفری.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *