مدت زمان صدور ویزای تحصیلی کانادا

PGWP اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی

PGWP چیست ؟

این اصلاح مخفف Post-Graduation Work Permit به معنای اجازه کار پس از فارغ التحصیلی است.

دانشجویان بین المللی واجد شرایط بعد از اتمام تحصیل تا 180 روز فرصت دارند تا برای دریافت این مجوز اقدام کنند.

چنانچه طول دوره تحصیلی فردی از 8 ماه تا زیر دو سال باشد به او به اندازه طول مدتی که دوره تحصیلش بوده PGWP تعلق میگیرد و چنانچه طول دوره تحصیل فردی از دو سال به بالا بوده باشد طول مدت PGWP او حداکثر سه سال خواهد بود.

 متقاضیان برای اقدام در خصوص دریافت PGWP باید از مرکز آموزشی مورد تایید اداره مهاجزت کانادا فارغ التحصیل شده باشند که به اصطلاح به این مراکز DLI گفته میشود که مخفف Designated Learning Institution است.

حتی اگر بعد از فارغ التحصیلی پیشنهاد کار نیز در کانادا نداشته باشید چنانچه به محض فارغ التحصیلی برای PGWP درخواست بدهید تا زمان بررسی و اعلام نتیجه این درخواست مجاز به اشتغال در هر کاری و برای هر کافرمایی در کانادا خواهید بود. البته این امر مستلزم این است که دارای مجوز تحصیل معتبر یا همان Study Permit معتبر باشید . چنانچه Study Permit شخصی قبل از درخواست برای PGWP منقضی شده باشد این فرد ابتدا باید برای برگرداندن Study Permit خود اقدام کند یعنی ابتدا وضعیت خود را به حالت دانشجو بودن برگرداند  که به این اقدام Restore کردن وضعیت گفته میشود.و بعد برای اجازه کار پس از فارغ التحصیلی درخواست بدهد.

فراموش نکنید که برای دریافت PGWP باید حتما دوره تحصیلی شما بیشتر از 8 ماه بوده و منجر به دریافت مدرک شده باشد. چنانچه مرکز آموزشی محل تحصیل مدرک فرد را دیرتر از اتمام تحصیلاتش صادر میکند این شخص میتواند با دریافت ریزنمرات و نامه رسمی از محل تحصیل خود برای دریافت PGWP اقدام کند.

این نکته قابل ذکر است که چنانچه فردی بعد از اتمام تحصیلات قصد اشتغال به کار در کانادا و یا ادامه تحصیل در این کشور را نداشته باشد حتی اگر Study Permit او هنوز معتبر باشد نهایت تا 90 روز اجازه دارد همچنان در این کشور بماند و اگر Study Permit او زودتر منقضی میشود او باید در همان تاریخ این کشور را ترک کند.

توجه داشته باشید که توضیحات ارائه شده برای دریافت PGWP  مربوط به فارغ التحصیلی از مقطعی بالاتر از دبیرستان میباشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *