LMIA تاثیر نیروی کار بر جاب مارکت

LMIA تاثیر نیروی کار بر جاب مارکت

LMIA چیست ؟ 

این واژه مخفف Labour Market Impact Assessment و به معنای  ارزیابی اثرگذاری بر بازار کار (کانادا) میباشد. در واقع گزارشی است که نشان میدهد چنانچه یک کارفرمای کانادایی به فردی که مقیم دائم و یا شهروند کانادا نیست پیشنهاد کار یا Job Offer بدهد و او را استخدام کند این عمل او ممکن است چه تاثیری بر اقتصاد کانادا داشته باشد.در صورتی که این تاثیر مثبت یا خنثی باشد برای کارفرمای مربوطه LMIA صادر خواهد شد.  این گزارش توسط سازمان ESDC صادر میشود که مخفف Employment and Social Development Canada سازمان کار و امور توسعه اجتماعی کانادا میباشد.

در صورتی برای یک کارفرمای کانادایی که قصد استخدام یک فرد خارجی را دارد LMIA صادر میشود که بتواند ثابت کند برای استخدام افراد مقیم یا شهروند کانادا اقدام کرده اما موفق به این کار نشده و حالا باید برای تامین نیروی کار خود به فردی خارج از کانادا جاب آفر یا پیشنهاد کار بدهد. ضمنا میزان حقوق پیشنهادی به این فرد خارجی باید مطابق با استانداردهای فدرال و استانی باشد.

هزینه دریافت این گزارش در حال حاضر هزار دلار کانادا است و باید توسط کارفرما پرداخت شود.

لازم به ذکر است که   ارائه پیشنهاد کار به اتباع خارجی همیشه نیازمند داشتن LMIA نیست و به این دسته کارها LMIA Exempt میگویند.  اما اکثر جاب آفرها نیاز به این گزارش دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *