مشاوره

مشاوره مهاجرتی

به دلیل پیچیده بودن روشهای مهاجرتی و تغییر شرایط استریمهای مهاجرتی مشاوره با یک وکیل مهاجرتی از اصلی ترین پارامترهای مهاجرت موفق می باشد. در هربرنامه مهاجرتی ، وزارت مهاجرت و شهروندی شرایط اختصاصی و منحصر بفردی را برای متقاضیان آن استریم خاص در نظر می گیرد. مثلا برای گروه ویزاهای تحصیلی ، اخذ پذیرش از دانشگاه یا کالج پیشنیاز تشکیل پرونده برای اخذ ویزا می باشد بنابراین متقاضی می بایست شرایط خود را با دقت برای وکیل تشریح کرده تا بتواند در پایان مشاوره امکان اخذ پذیرش از دانشگاه یا کالج و متعاقب آن ، در یافت ویزای تحصیلی را ارزیابی کند.

تاثیر مشاوره بر تصمیم متقاضیان مهاجرت :

در پروسه مهاجرت که طبیعتاً مقوله پیچیده است و در عین حال نقش تعیین کننده در جهتگیری آینده زندگی متقاضی خواهد داشت ، تصمیم نهایی با خود شخص اقدام کننده است . هماهنگی با خانواده در صورت تاهل ، داشتن پس انداز و تمکن مالی مناسب برای روز های اول مهاجرت در کشور جدید نقش بسزایی در تصمیم نهایی متقاضی خواهند داشت . داشتن اطلاعات جامع در خصوص نقشه راه تا رسیدن به اقامت دائم کانادا تنها با انجام مشاوره با وکلای حاذق میسر میشود.متقاضیان مهاجرت به کانادا باید به این نکته توجه کنند که انجام مشاوره تضمینی بر موفقیت دریافت ویزای آنها نیستو فقط نسبت به افزاریش زاویه دید در تصمیم گیری نهایی متقاضی کمک میکند .

مشاوره حضوری یا آنلاین :

بعد از پاندمی سال 2020 ، استفاده از ابزار های آنلاین تقریبا در تمای رشته ها ی کاری و ارکان زندگی بشر همگانی شده است و انجام مشاوره های مهاجرتی از این امر مستثنا نبوده اند .مزیت مشاوره آنلان نسبت به مشاوره حضوری عدم نیاز به صرف وقت و هزینه در ترافیک جهت حضور فیزیکی و سهولت دسترسی به وکلای مهاجرتی مستقر در کشور مقصد مهاجرت می باشد به عبارت دیگر مشاوره آنلان مرزها و فاصله های جغرافیایی را که قبلا در مشاوره های حضوری با وکلا بود را از بین برده است .

مشاوره تحصیلی قبل از انتخاب رشته و دانشگاه :

بررسی معدل آخرین مدرک تحصیلی متقاضی ویزای تحصیلی و پیدا کردن محل آموزشی متناسب با آن از مزایای انجام مشاوره تحصیلی می باشد. انتخاب رشته تحصیلی در کالج یا دانشگاه که بعد از فارغ التحصیلی امکان اخذ مجوز کار برای آن وجود داشته باشد در یک مشاوره موفق به ارمغان می آید. انتخاب رشته و دانشگاه که برای آن پذیرش گرفت از اصلی ترین پارامتر های دریافت ویزای تحصیلی محسوب میشود بنابراین انجام مشاوره تحصیلی با کارشناسان امور ویزا های تحصیلی به دلیل اشراف اطلاعات فنی رشته / شهر محا تحصیل از جانب این مشاوران منجر به دیاف نوفقیت آمیز ویزای تحصیلی خواهد شد.

هزینه جلسه مشاوره مهاجرت به کانادا چقدر است ؟

وکلای مهاجرتی معمولا برای هر نیم ساعت مشاوره تخصصی در حدود 50 دلار کانادا دریافت می کنند. البته بسته به میزان سابقه ، تجربه و بازاریابی وکیل ، هزینه مشاوره متغییر می باشد. برای استفاده بهینه از هزینه مشاوره به متقاضیان توصیه می شود که بعد از جمع آوری اطلاعات و جزئیات برنامه مهاجرتی که قصد اقدام برای آن را دارند فقط در خصوص مواردی که وکیل در جلسه مطرح می کند ، سوال نپرسند ، به عبارت دیگر بررسی شرایط خود را در دیگر روشهایی مهاجرتی که امکان اقدام برای آن درند را نیز جویا شوند. ذکر این نکته به این دلیل است که مشاوران مهاجرتی معمولا فقط در یک یا دو استریم مهاجرتی تجربه دارند ، بنابراین متقاضی قبل از سپردن پرونده خود به وکیل ، او را از نظر تمامی جزئیات دیگر برنامه های مهاجرتی که شرایط آنها را ممکن است داشته باشد بررسی می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *