برنامه مهاجرتی قلمرو یوکان YNP

برنامه مهاجرتی قلمرو یوکان YNP

مهاجرت به یوکان : 

یوکان در دورترین نقطه شمال غربی کانادا واقع شده است. این قلمرو جایگاه اسطوره ای در تاریخ کانادا دارد. شاید مهم ترین شاخصه این قلمرو به دوره جویندگان طلا در اواخر دهه 1890 برگردد. در حال حاضر این قلمرو دارای 30.000 نفر جمعیت است که اکثرا در مرکز این شهر یعنی شهراسب سفید (White Horse ) زندگی میکنند. اقتصاد این قلمرو وابسته به معدن و جهانگردی میباشد.

متقاضیان مهاجرت به این قلمرو با داشتن مهارت و سابقه کاری مورد نیاز این منطقه میتوانند به آن مهاجرت کنند. برنامه اصلی مهاجرتی این قلمرو به نام Yukon Provincial Nominee Program یا YPNP در حال حاضر اقدام به جذب و نامزدی متقاضیان مهاجرتی میکند.

این برنامه که از سال 2002 شروع به کار کرده است تاکنون توانسه جمعیت قلمرو را تا 40.000 نفر بالا برده و متقاضیان دارای مهارت و سابقه کاری مورد نیاز بازار کار قلمرو را جذب کند. این برنامه دارای دو دسته بندی کلی Enhanced و Base میباشد. در دسته بندی Enhanced فقط سیستم اکسپرس انتری ( EE ) قرار گرفته و مابقی برنامه های تحت سیستم Base اقدام به جذب مهاجر میکند.

زیربرنامه های مهاجرتی قلمرو یوکان (YNP) به شرح زیر میباشد:

Yukon Express Entry (YEE) یا ورود سریع قلمرو یوکان

Skilled Worker   یا کارگر ماهر

Critical Impact Worker یا تاثیر نیروی کار

Business Nominee یا تاثیر سرمایه گذاری و اقتصادی

برنامه جدید مهاجرتی قلمرو یوکان به نام Yukon Community Pilot از ماه June  سال 2020 تا ماه June 2023  زمانبندی شده و اقدام به جذب مهاجر برای کارفرماهای مختلفی میکند که در این برنامه شرکت فعال دارند. این برنامه با اعطای مجوز کار یا Work Permit به متقاضی کار میکند.

تمامی زیربرنامه های مهاجرتی این قلمرو نیاز به جاب آفر یا پیشنهاد کاری دارند که سازمان مهاجرتی فریدونی با کمک آژانس های کاریابی حرفه ای برای اخذ جاب آفر متقاضیان را راهنمایی میکند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *