برنامه مهاجرتی انتقال درون شرکتی ICT

برنامه مهاجرتی انتقال درون شرکتی ICT

برنامه مهاجرتی زیر برنامه ICT یا Intra Company Transferee :

شرکت های بین المللی که در کشور مبدا فعالیتی مستمر داشته باشند با ایجاد شعبه دیگری در کشور کانادا میتوانند مدیر اجرایی، یا مدیر ارشد و یا کارمند تخصصی خود را به این شعبه جدید برای راه اندازی و مدیریت آن انتقال دهند. برای این منظور ارائه مدرکی جهت اثبات سودآوری این شعبه برای  کشور کانادا ضروری است. به این کار روش انتقال درون شرکتی یا ICT گفته میشود. این روش زیرمجموعه برنامه IMP یا همان  International Mobility Program میباشد.

از طریق این روش فرد با ویزای موقت کاری وارد کانادا میشود و این مجوز کار یا Work Permit برای او به مدت یک سال صادر خواهد شد. پس از آن با داشتن شرایطی قابل تمدید نیز خواهد بود. به عنوان مثال باید اثبات شود که ارتباط بین شعبه مبدا و شعبه شرکت در کانادا همچنان برقرار است و همچنین با مدارکی نشان داده شود که این شعبه برای کشور کانادا سودآور بوده است. حسن این روش این است که نیازی به LMIA ندارد و فرد میتواند خانواده خود را نیز به همراه خود به کانادا بیاورد، ضمنا داشتن مهارت زبان خارجی بالا نیز الزامی نیست.

درست است که از طریق این روش فرد به صورت موقت میتواند در کانادا باشد اما پس از کسب تجربه کاری در این کشور ممکن است بتواند از روشی دیگر برای دریافت اقامت دائم اقدام کند. یکی از این روش ها Express Entry است که زیرمجموعه ای به نام CEC دارد. CEC مخفف Canadian Experience Class  میباشد و چنانچه فرد سابقه کار کانادایی کسب کند میتواند از طریق این برنامه که بر مبنای امتیاز بندی کار میکند برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کند. در حقیقت تجربه کار کانادایی موجب بهبود امتیازات فرد خواهد شد.

افرادی که از طریق این روش میتوانند اقدام کنند یا باید مدیر اجرایی (Executive) باشند، یا مدیر ارشد (Senior Manager) و یا کارمند تخصصی و کلیدی (Specialized Knowledge). شرکت در کشور مبدا با تاسیس شعبه دیگری در کانادا اقدام به انتقال این فرد به شعبه تاسیس شده در کانادا خواهد کرد. لازم به ذکر است که این فرد باید در طول سه سال گذشته حداقل یک سال در این شرکت به صورت تمام وقت مشغول به کار بوده باشد و در شعبه جدید در کانادا در همان سمتی که در شعبه کشور مبدا مشغول به کار بوده انجام وظیفه کند. شرکت مورد نظر نیز باید با ارائه مدارک لازم اثبات کند که انتقال این نیرو به کانادا برای مدیریت شعبه کانادایی ضروری است.

برای اقدام از طریق این روش ارائه مدارک در خصوص فعالیت شرکت در کشور مبدا، نقش و سمت مدیر یا کارمند انتقالی، تمکن مالی و بیزینس پلن بسیار اهمیت دارد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *