اقامت موقت ویزای تحصیلی مدارس کانادا

اقامت موقت ویزای تحصیلی مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا:

در اکثر استانهای کانادا کودکان تحصیل را از سن 5 یا 6 سالگی  با ورود به مدرسه ابتدایی یا Primary School آغاز میکنند. این مقطع شامل 8 کلاس بوده و به اصطلاح از Grade 1 تا Grade 8 را شامل میشود. مقطع بعدی متوسطه یا Secondary School است که از Grade 9 الی 12 را شامل میشود.

تمامی مدارس در کانادا DLI (Designated Learning Institution)  هستند یعنی مرکز آموزش تایید شده اند. مدارس یا دولتی هستند که تحصیل در آنها رایگان است یا خصوصی که باید برای ثبت نام در آنها شهریه پرداخت شود. برخی مدارس خصوصی شبانه روزی هستند که اغلب مربوط به مقطع متوسطه اند. برای دریافت پذیرش از این مدارس دانش آموز باید نمرات خوبی را در مقاطع قبلی کسب کرده باشد. همچنین نیاز است بتواند آزمون ورودی را با موفقیت پشت سر بگذارد. داشتن مدرک زبان خارجی الزامی نیست ولی میتواند تاثیر خوبی در دریافت پذیرش از مدارس داشته باشد.

شهریه مدارس بسته به نوع آنها بسیار متفاوت است. مدارس شبانه روزی شهریه ای بالاتر از مدارس دیگر دارند گاهی حتی ممکن است شهریه آنها دو برابر یا سه برابر مدارس دیگر باشد. به طور تقریبی کمترین میزان شهریه حدود 12 هزار دلار کانادا برای یک سال میباشد.

دانشجویان بین المللی یا افرادی که با اجازه کار در کانادا اقامت دارند فرزندان این افراد در برخی استانهای کانادا میتوانند به صورت رایگان در مدارس دولتی به تحصیل بپردازند. اعلام نتایج درسی در مدارس در قالب نمره A (عالی)، نمره B (خوب)، نمره C (متوسط)،  نمره D (ضعیف) و نمره F (مردود) میباشد.

دانش آموزان بین المللی میتوانند از مقطع ابتدایی با دریافت پذیرش از مدارس و در مرحله بعد دریافت ویزای تحصیلی یا همان Study Permit در کانادا مشغول تحصیل شوند. چنانچه دانش آموزی زیر 17 سال سن داشته باشد والدین او میتوانند او را در سفر به کانادا همراهی کنند. در صورتی که هیچ یک از والدین نتوانند فرزندشان را همراهی کنند نیاز است شخصی به عنوان سرپرست قانونی یا Custodian در کانادا برای این دانش آموز تعیین شود. این سرپرست باید یا شهروند یا مقیم دائم کانادا باشد.

برای دریافت ویزای تحصیلی یا در واقع Study Permit ابتدا نیاز است دانش آموز از مدرسه ای در کانادا پذیرش بگیرد. بهترین زمان برای اقدام حداقل شش ماه قبل از شروع سال تحصیلی است. این فرد باید نمرات خوبی در سالهای قبلی کسب کرده باشد و همچنین توانایی پرداخت شهریه را نیز داشته باشد. ارائه مدرک زبان خارجی در اکثر مدارس الزامی نیست اما میتواند تاثیری خوبی برای ارائه پذیرش به فرد باشد. مرحله بعدی دریافت اجازه تحصیل یا Study Permit است. در این مرحله مدارک لازم همراه با نامه پذیرش از مدرسه برای اداره مهاجرت و شهروندی کانادا ارسال میشود و بعد از بررسی توسط این اداره نتیجه اعلام میشود.

در صورتی که دانش آموزی قصد تحصیل در مدرسه ای به صورت آنلاین را داشته باشد تنها با داشتن پذیرش از مدرسه میتواند به تحصیل مشغول شود و دیگر نیازی به داشتن Study Permit نخواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *