اپلای در دانشگاه های کانادا

اقامت موقت ویزای تحصیلی دانشگاه

چرا تحصیل در دانشگاههای کانادا مورد توجه فارغ التصیلان خارجی هست ؟

 

دانشگاه ها، کالج ها،موسسات آموزشی  و مدارس کانادا از کیفیت و استانداردهای آموزشی بالایی برخوردارند و بسیاری از افراد در سراسر جهان علاقمند به تحصیل در کانادا هستند. برای رسیدن به این هدف ابتدا میبایست از یک موسسه آموزشی، کالج و یا دانشگاه که دارای DLI Number است پذیرش گرفت. منظور از DLI این است که آن مرکز آموزشی توسط دولت فدرال یا استانی ارزیابی شده و مجاز به پذیرش دانشجویان بین المللی است. اغلب برای دریافت این پذیرش نیاز است تا متقاضی دارای مدرک نشاندهنده سطح زبان انگلیسی یا فرانسه باشد. البته برخی از مراکز آموزشی ممکن است به متقاضی پذیرش مشروط بدون نیاز به داشتن مدرک زبان خارجه بدهند.از مزایای تحصیل در کانادا میتوان امکان اخذ اقامت دائم بعد از فارغ التحصیلی و اشتغال به مدت تعیین شده را ذکر کرد.

این روند به این شکل است که فرد بعد از اتمام تحصیل در کانادا میتواند برای دریافت اجازه کار بعد از تحصیل یا PGWP اقدام کند و بعد از اشتغال به کار در مدت معین با داشتن شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کند. چنانچه طول دوره تحصیلی فرد بین 8 ماه تا زیر دو سال باشد به او مجوز کار به هم میزان ارائه میشود و اگر دوره تحصیل او از دو سال به بالا باشد به میزان سه سال به او مجوز کار در کانادا تعلق میگیرد. لازم به ذکر است که در انتخاب دانشگاه باید بسیار دقت شود زیرا تمام موسسات آموزشی ممکن است این امتیاز را نداشته باشند که فرد بعد از اتمام تحصیل بتواند برای مجوز کار بعد از تحصیل اقدام کند.

مسیر دریافت ویزای تحصیلی و مجوز تحصیل به چه صورت است ؟

بعد از دریافت پذیرش باید برای دریافت Study Permit درخواست داد که در واقع مجوز تحصیل در کانادا می باشد و هزینه اقدام در خصوص Study Permit در حال حاضر 150 دلار کانادا میباشد.بسیار مهم است که در این درخواست افسر اداره مهاجرت را از نظر انتخاب رشته تحصیلی، مقطع تحصیلی، مرکزآموزشی، توجیه فاصله زمانی بین دوره تحصیل قبلی تا حال، تمکن مالی لازم برای تحصیل در کانادا، بازگشت به کشور مبدا بعد از اتمام تحصیل و موارد دیگر متقاعد کرد.بهترین راه انتخاب رشته ای است که هم راستا با تحصیلات قبلی متقاضی و یا سابقه کاری او باشد. در زمان ثبت درخواست برای تحصیل در کانادا فرم های لازم و مدارک مورد نیاز باید تهیه وبه اداره مهاجرت کانادا ارسال شوند. به یاد داشته باشید ارائه Study Plan قوی نقش بسیار مهمی در دریافت Study Permit دارد.

پس از ثبت درخواست  صدور ویزا و کامل کردن فرمهای مربوط به آن در اداره مهاجرت کانادا نامه بایومتریک به فرد ارسال میشود که طی آن شخص باید در مرکزی که این خدمت را ارائه میدهد وقت رزور کرده و در مدت زمان تعیین شده اقدام به انجام بایومتریک کند. سپس درخواست متقاضی توسط افسر اداره مهاجرت کانادا بررسی و در صورتی که فرد واجد شرایط تشخیص داده شود به او ویزا ورود به کانادا داده خواهد شد و پس از ورود به خاک کانادا Study Permit شخص صادرمیشود.

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *