اقامت موقت سوپر ویزا

اقامت موقت سوپر ویزا

سوپر ویزای کانادا چیست و چه کسانی میتوانند برای آن اقدام کنند ؟

سوپر ویزای نوعی ویزای مالتیپل است یعنی دارنده این نوع ویزا تا زمانی که ویزایش اعتبار داشته باشد میتواند به دفعات وارد کشور کانادا شود. این نوع ویزا مختص والدین، پدربزرگ ها و مادربزرگ هاست و به آنها این اجازه را میدهد که در هر بار ورود به کانادا به جای نهایت 6 ماه که در ویزای توریستی مجاز به ماندن در کانادا بودند، تا 5 سال بتوانند بدون نیاز به ترک این کشور در آنجا بمانند. اعتبار این ویزا 10 سال میباشد و تنها افرادی که مقیم دائم یا شهروند کانادا باشند میتوانند والدین یا پدربزرگ و مادربزرگشان را از طریق این نوع ویزا به کانادا دعوت کنند.

قبلاً افرادی که سوپر ویزا داشتند مجاز بودند تا نهایت دو سال در کانادا بدون نیاز به ترک این کشور بمانند اما در حال حاضر این مدت به 5 سال تغییر کرده است.

برای دریافت این نوع ویزا نیاز است دعوت شوندگان نسبت والدین یا پدربزرگ یا مادر بزرگ با دعوت کننده داشته باشند. همچنین باید از سلامت جسمانی برخوردار بوده و آزمایشات و معاینات لازم و بایومتریک را انجام دهند. علاوه بر این باید وضعیت مالی مناسبی داشته و بیمه پزشکی حداقل یک ساله با میزان پوشش 100.000 دلار کانادا برای یک سال را خریداری کنند.

دعوت کننده نیز علاوه بر داشتن نسبت گفته شده خانوادگی باید مقیم دائم یا شهروند کانادا باشد. همچنین باید درآمدی معادل حداقل میزان تعیین شده در LICO را داشته باشد. زمان محاسبه میزان درآمد لازم برای دعوت از شخصی برای دریافت سوپرویزا، شخص دعوت کننده باید خود و تعداد اعضای خانواده خود را نیز در نظر گرفته و بر اساس این تعداد میزان درآمد لازم را بررسی کند. به عنوان مثال اگر فرزندی که خود دارای همسر و یک فرزند است قصد داشته باشد برای پدر خود درخواست سوپر ویزا دهد باید حداقل میزان درآمد برای چهار نفر را در LICO در نظر بگیرد. غیر از این دعوت کننده باید برای حمایت مالی از دعوت شوندگان در مدت اقامتشان در کانادا تعهد بدهد.

از جمله مدارک لازم برای درخواست این نوع ویزا میتوان به مدرک اقامتی دعوت کننده، دعوت نامه، مدارک مربوط به تمکن مالی دعوت کننده و دعوت شونده، مدارک نشاندهنده نسبت آنها با هم، بیمه دعوت شونده، گواهی عدم سوءپیشینه دعوت شونده نام برد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *