اقامت دائم - استارتاپ ویزا

اقامت دائم – استارتاپ ویزا

معرفی برنامه استارتاپ ویزا کانادا  :

این برنامه مختص کارآفرینانی است که نوآورند و ایده ای جدید برای اشتغال زایی در کانادا دارند. ایده ای که در سطح جهانی رقابتی باشند. افرادی با این ویژگی ها که ایده ای خلاقانه دارند میتوانند نظر سازمانهایی را در کانادا جلب کنند که سرمایه گذاری روی ایده آنها را انجام خواهند داد. این سازمانها مورد تایید کشور کانادا هستند و در صورتی که گروهی از افراد که ایده ای نوین داشته باشند بتوانند این سازمانها را متقاعد کنند تا روی طرحشان سرمایه گذاری کنند، نامه ای از این سازمانها دریافت خواهند کرد به نام نامه حمایتی که به آن Letter of Support گفته میشود. این نامه یکی از مدارک مهمی است که هنگام اپلای کردن برای برنامه استارت آپ باید همراه بقیه مدارک و فرم ها به اداره مهاجرت کانادا ارسال شود. این سازمانها غیر از نامه حمایتی که به متقاضی میدهند نامه دیگری که در واقع یک گواهی تعهد است نیز مستقیما به اداره مهاجرت کانادا ارسال میکنند.

 از طریق این برنامه حداکثر تا پنج نفر میتوانند به عنوان اعضای یک گروه نوآور برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند. البته چنانچه یکی از افراد گروه توسط اداره مهاجرت فاقد صلاحیت تشخیص داده شود، مابقی گروه نیز نمیتوانند برای این برنامه اقدام کنند.

شرایط اقدام از طریق استارت آپ ویزا :

 • داشتن یک بیزینس واجد شرایط

منظور بیزینسی است که هر یک از اعضای گروه  حداقل ده درصد سهام آن بیزینس را داشته باشند. سازمانی که قصد حمایت و سرمایه گذاری آن بیزینس را دارد و متقاضیان باید مجموعا بیش از 50 درصد سهام بیزینس مورد نظر را دارا باشند.

همچنین ضروری است که در زمانی که متقاضیان اقامت دائم خود را دریافت میکنند، مدیریت مستمر و فعال بیزینس خود را از داخل کانادا انجام دهند، بخش مهمی از فعالیت های آن بیزینس در کانادا انجام پذیرد و آن بیزینس در کانادا به ثبت رسیده باشد.

 


 • دریافت نامه حمایتی از یک سازمان حمایتی مورد تایید در کانادا

این سازمانها سه دسته اند که در قسمت بعد در مورد آنها توضیح داده خواهد شد.


 • داشتن مهارت در انجام محاورات و مکاتبات به زبان انگلیسی یا فرانسه یا هر دو

حداقل سطح زبان مورد نیاز در این برنامه CLB 5 است که باید در هر چهار مهارت مکالمه یا Speaking، خواندن و درک مطلب یا Reading، شنیداری یا Listening، انجام مکاتبات یا Writing کسب شود.

نیاز است نتیجه آزمون CELPIP GENERAL یا IELTS GENERAL برای زبان انگلیسی و یا TEF برای زبان فرانسه ارائه شود.

ضمنا در زمان اپلای باید از تاریخ نتیجه این آزمون ها بیش از دو سال نگذشته باشد.

چنانچه در هر دو زبان گفته شده مهارت داشته باشید میتوانید از هر دو امتیاز کسب کنید.

 

 • داشتن تمکن مالی لازم

در زمان اقدام برای این برنامه باید با مدارکی اثبات شود که متقاضی توانایی مالی لازم برای تامین خود و خانواده خود را بعد از ورود به کانادا خواهد داشت

این مبلغ در حال حاضر به صورت زیر است:

برای یک نفر                                 13,310 دلار کانادا

برای خانواده دو نفره                      16,570 دلار کانادا

برای خانواده سه نفره                    20,371 دلار کانادا

برای خانواده چهار نفره                   24,733 دلار کانادا

برای خانواده پنج نفره                     28,052 دلار کانادا

برای خانواده شش نفره                  31,638 دلار کانادا

برای خانواده هفت نفره                  35,224 دلار کانادا

برای هر نفر اضافه تر از هفت نفر     3,586 دلار کانادا

به طور معمول بعد از اپلای کردن نیاز است افراد برای انجام بایومتریک اقدام کنند. البته اگر در ده سال گذشته انجام نداده باشند. همچنین معاینات پزشکی نیز میبایست انجام شود.

نحوه سابمیت این پرونده ها نیز به صورت آنلاین میباشد. ضمنا مد نظر داشته باشید که حداقل داشتن یک سال تحصیلات دانشگاهی مورد نیاز است.

 

سازمانهای ارائه دهنده نامه حمایتی مورد تایید اداره مهاجرت کانادا :

 1. سرمایه گذاران Angel یا همان Angel Investors که در صورتی که متقاعد شوند که روی ایده خلاقانه شما سرمایه گذاری کنند حداقل میزان این سرمایه گذاری 75,000 دلار کانادا خواهد بود. البته این مبلغ میتواند توسط بیش از یک گروه از سرمایه گذارن Angel تامین شود و مجموع این مبلغ به 75,000 دلار برسد. در صورت این سرمایه گذاری، این سازمانها مالک بخشی از بیزینس مد نظر خواهند شد.
 2. مراکز سرمایه گذاری Venture Capitals که حداقل 200,000 دلار کانادا سرمایه گذاری را میتوانند انجام دهند که البته این میزان میتواند به صورت اشتراکی توسط بیش از یک مرکز Venture Capital انجام شود. در صورت این سرمایه گذاری، آنها مالک بخشی از سهام بیزینس مورد نظر خواهند شد.
 3. مراکز Incubators که استارت-آپ ها را از جهات گوناگون برای شروع بیزینس حمایت میکنند. به عنوان مثال دور های تخصصی آموزش بیزینس برگزار میکنند، به متقاضیان مراحل ایجاد و رشد پروژه استارت آپی را در حوزه های مختلف مثل مالی، حقوقی، … آموزش میدهند و اقداماتی از این دست را انجام میدهند.

مدارک مورد نیاز جهت اقدام برای استارتاپ ویزا :

 • مدرک زبان
 • نامه حمایتی
 • شناسنامه
 • کارت ملی
 • عقدنامه، طلاق نامه، یا گواهی فوت همسر
 • نامه حضانت فرزندان زیر 18 سال
 • نامه یا تعهد رسمی محضری چنانچه فرزند با یکی از والدین خود قرار است به کانادا بیاید
 • گواهی عدم سوءپیشینه
 • عکس
 • مدارک تمکن مالی
 • فیش پرداخت هزینه

نحوه دریافت اجازه کار و ویزای اقامت موقت در پروسه استارتاپ ویزا

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *